ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Jaunumi

Print

2014. g. 19. februāris
19.02.2014 2013. gadā e-rēķinu apjoms Baltijas mazumtirdzniecībā pieaug par 25%
Kopējais 2013. gadā Telema sistēmā pārsūtīto EDI dokumentu skaits ‑ desmit miljoni, kas ir par 25 % vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Telema klienti, sūtot elektroniskos dokumentus papīra dokumentu vietā , ietaupīja 370 tonnas papīra koksnes un saglabāja 2580 kokus.
“Lielākais dokumentu apjoma pieaugums bija būvmateriālu jeb DIY sektorā. Igaunijā vairāk kā pusotrs simts DIY sektora piegādātāji un lielās mazumtirdzniecības ķēdes, Bauhof, Optimera un Rautakesko sūtīja un saņēma sešreiz vairāk elektronisko dokumentu kā 2012 gadā,” saka Hele Hammera (Hele Hammer), AS Telema vadītāja.  Vairāk kā 60 jauni piegādātāji, Saint-Gobain, Kiilto, Mecro, Baltic Agro un Caparol ir izveidojuši partnerattiecības ar mazumtirgotājiem un vēl daudzi plāno to īstenot. Būtisks progress ir vērojams arī Latvijas un Lietuvas būvmateriālu tirgus sektorā.

Roberts Vīra (Robert Viira), Prismas IT direktors Baltijas valstīs paskaidro: “EDI atvieglo piegādes procesus un garantē labāku datu kvalitāti, kas savukārt palīdz samazināt ar to saistītās izmaksas. Tāpēc Prisma sūta caur EDI jau 90% no pasūtījumiem un 75% no rēķiniem tiek saņemti kā e-rēķini kompānijas uzskaites sistēmā.”

Elektronisko dokumentu aprite arī tiek visplašāk pielietota pārtikas un plaša patēriņa produktu tirdzniecībā. 2013. gads atnesa ilgi gaidītu ziņu par Maximas lēmumu ieviest 4-dokumentu EDI risinājumu savā piegādes procesā. Pagājušā gada laikā lielākā daļa no Baltijas mazumtirdzniecības ķēdēm (Selvers, Prisma, Rimi utt.) turpināja attīstīt EDI un palielināt e-dokumentu īpatsvaru.

Telema pārsūta ap 20 dažādus dokumentu veidus, no kuriem visbiežāk lietotie ir e-rēķini un e-pasūtījumi. 2013. gadā caur Telema sistēmu tika nosūtīti 3,4 miljoni pasūtījumu un 3,2 miljoni rēķinu. Tā kā 4-document piegādes modelis kļūst arvien populārāks, viena no visstraujāk augošajām dokumentu kategorijām ir saņemšanas apstiprinājums (pieaugums par 39 %) , ar kura palīdzību veikals pieņem un apstiprina saņemto preci.

EDI aprites pieaugums norāda uz uzņēmumu vēlmi darboties efektīvāk. Tirdzniecības partneri no privātā sektora un publiskā sektora uzņēmumi, saprot, ka aizvietojot papīra dokumentus ar elektroniskiem ir iespējams ietaupīt laiku, izvairīties no kļūdām, palielināt apgrozījumu un klientu apmierinātību visas piegādes ķēdes garumā. Šī tendence ļauj droši prognozēt EDI aprites pieaugumu arī 2014. gadam.

Telema AS